דף הבית » מידע מקצועי » כמה דברים שלא ידעת על אמונה טפלה גירוד ביד ימין

כמה דברים שלא ידעת על אמונה טפלה גירוד ביד ימין

אמונה תפלה גירוד ביד ימין

מאמינים שאמונות טפלות הן מסורת ישנה שעברה לאורך דורות. זוהי גם אמונה נפוצה שככל שיש יותר אמונות טפלות, כך יהיה להם יותר מזל.

יד ימין קשורה לעתים קרובות למזל, הצלחה ומזל טוב. אבל זה לא תמיד המצב. ישנן אמונות טפלות רבות שאנשים עוקבים אחריהם בחיי היומיום שלהם, אבל הן לא תמיד נכונות.

אנשים רבים מאמינים שאם הם מגרדים את יד ימין, זה יביא להם מזל טוב. זוהי אמונה טפלה עוד מימי קדם כאשר אנשים האמינו שהאלים יברך אותם אם ישפשפו את ידיהם על חפצים או אנשים בעלי כוחות מיוחדים (כמו ריפוי או פוריות). זוהי אמונה טפלה נפוצה במקומות רבים בעולם. עם זאת, זה יכול לפעמים להוביל לכך שאנשים מגרדים את עצמם ביד ימין ואז חושבים שהם ברי מזל. סוג זה של אמונה טפלה ידוע כ”גירוד ביד ימין”.

אבל ככל שהמדע התקדם ולמדנו יותר על איך הגוף שלנו פועל, האמונה הזו הופרכה עם הזמן.

גירוד ביד שמאל

יד שמאל היא היד שנמצאת בצד הנגדי של הגוף מהלב. הוא משמש גם בטקסים דתיים כסמל לאמונה ואמון. כאן, נחקור כיצד אמונה באלוהים יכולה לעזור בהתמודדות עם לחץ. יד שמאל משמשת בטקסים דתיים כסמל לאמונה ואמון. בנצרות, זה מייצג חטא שיש לשטוף אותו בטבילה או באמצעים אחרים כדי להראות חרטה על חטאים שבוצעו.

לא רק נוצרים משתמשים במחווה הזו; מוסלמים משתמשים גם במחווה זו כדי להראות את כבודם לאלוהים. מקור המחווה מתקופות קדומות בהן אנשים היו משתחוים בפני אלילים, מפגינים כבוד והכרת תודה להם. בתרבויות מסוימות, זה לא נדיר לראות אנשים מנשקים את ידיהם השמאלית מכיוון שהם נחשבים לחפצים

בתנ”ך, ישוע אומר לתלמידיו שעליהם תמיד לשים את יד שמאל על החזה בעת התפילה.

בתרבויות רבות מאמינים שיד שמאל קשורה לרוע או למזל רע. אמונה זו מושרשת בימי קדם כאשר אנשים השתמשו בידיים הימניות שלהם לציד וללחימה. יד שמאל שימשה למשימות יומיומיות כמו בישול, חקלאות ופעילויות יומיומיות אחרות.

יד שמאל קשורה לעתים קרובות לחטא או לרוע. במזרח התיכון, למשל, יד שמאל נתפסת כלא נקייה ובדרך כלל מורחקת ממגע עם מזון ומים. עם זאת, בנצרות יש לזה משמעות שונה מאשר בדתות אחרות.

הנוהג להשתמש ביד שמאל כסימן לאמונה מתוארך לתקופות קדומות, כאשר אנשים היו נוגעים בידיהם בפיהם לפני התפילה כדי שיוכלו לדבר עם אלוהים מבלי שישמעו שדים.

מגרד באף מה זה אומר

גירוד הוא מנהג נפוץ שניתן למצוא בתרבויות רבות ברחבי העולם. מאמינים שמעשה הגירוד נפטר מרוחות רעות או מזל רע ומביא מזל טוב לאדם שנשרט.

זו הייתה גם אמונה טפלה שאם אתה מגרד משהו עם הציפורניים שלך, זה אומר מזל טוב. רעיון זה נמצא בתרבויות ודתות רבות אחרות, כולל הינדואיזם, בודהיזם, אסלאם ויהדות.

הרעיון של אמונות טפלות אינו חדש. זה קיים כבר אלפי שנים והתפתח עם הזמן. אמונות טפלות הן חלק מההתנהגות האנושית ואי אפשר למגר אותן לחלוטין. עם זאת, זה לא אומר שאנחנו צריכים לקבל אותם מבלי להטיל ספק ברציונליות שלהם.

דילוג לתוכן