דף הבית » מידע מקצועי » הידיעה על גלאס שוברת אמונה טפלה

הידיעה על גלאס שוברת אמונה טפלה

זכוכית נשברת אמונה תפלה

אמונה טפלה שוברת זכוכית היא מיתוס שקיים כבר מאות שנים. הרעיון שקול שבירת הזכוכית יבריח רוחות רעות הוזכר לראשונה על ידי המשורר הרומי אובידיוס ביצירתו “מטמורפוזות” ומאז הוא זכה להאמונה רחבה.

האמת היא שלשבירת זכוכית אין כל השפעה על העולם העל טבעי. זו פשוט תגובה טבעית לרעש יוצא דופן, כמו רעם או יריית אקדח.

המיתוס נוצר על ידי איטלקי בשם לואיג’י גרלאשלי בשנת 1725. הוא ניסה להמציא דרך חדשה לייצור יין והפיל בטעות בקבוק יין על הרצפה. הרעש ששמע כששבר את הבקבוק גרם לו לחשוב שמישהו קרוב אליו ימות בקרוב אם ישבור כל כוס אחרת בביתו.

יש היום כמה חברות שאימצו את הרעיון הזה ואתגרו את המיתוס הזה על ידי שבירת המשקפיים של עצמן במהלך פגישות או אירועים ופרסום הסרטונים שלהם באינטרנט

זכוכית מתנפצת ללא סיבה

זכוכית מתנפצת ללא סיבה היא ביטוי המשמש לעתים קרובות כשמשהו רע קורה. ישנן תיאוריות רבות מדוע זה קורה, אך אף אחת לא הוכחה.

מחקר של המכון הלאומי לתקנים וטכנולוגיה בארה”ב מצא כי התנפצות זכוכית בקצב גבוה עשויה לנבוע מהצטברות חשמל סטטי על פני הזכוכית.

המחקר גם מצא שחשמל סטטי עלול לגרום לשבירה בזכוכית, שתגרום לנפילת רסיסי זכוכית, גם אם אין פגיעה או נזק נראית לעין מכוחות חיצוניים כמו פטיש או תאונת דרכים.

זכוכית נשברת עין הרע

עין הרע היא אמונה טפלה עתיקה שקיימת כבר אלפי שנים. זו אמונה שאם אתה מסתכל על מישהו או משהו בצורה שלילית, זה יגרום למזל רע או למחלה.

בתקופת ימי הביניים, אנשים האמינו שאם ישברו כוס ויזרקו אותה על הקרקע, הם יהיו משוחררים מעין הרע. תרגול זה נעשה כדי להדוף אנרגיה שלילית וחוסר מזל.

בחברה המודרנית, אנשים עדיין מאמינים בכוחה של שבירת כוס כדי להגן על עצמם מפני עין הרע. בתרבויות מסוימות אנשים נושאים בקבוקון עם מים קדושים ושוברים אותו לפני שהם נכנסים לביתם או לרכבם.

כלים נשברים בבית

האמונה הטפלה על הכלים שנשברו בבית הייתה נפוצה עד המאה ה-20. בעולם המודרני שלנו, הפכנו מודעים יותר לאופן שבו אמונות טפלות יכולות להשפיע על חיינו וכיצד היא יכולה להוביל להחלטות רעות.

הרעיון שלאובייקט יש כוח עליך אינו חדש. יש הרבה דוגמאות לכך לאורך ההיסטוריה, וזו רק אחת מהן. הרעיון שאם תחזירו מנה למדף לאחר השימוש בה, היא תישבר קיימת כבר מאות שנים.

דילוג לתוכן