דף הבית » כללי » הדרך לתעודת קבלן רשום: קורס בטיחות וגהות

הדרך לתעודת קבלן רשום: קורס בטיחות וגהות

תעודת קבלן רשום היא המטרה של כל קבלן בתחילת דרכו. הרישום בפנקס של רשם הקבלנים הוא סמל סטטוס של מקצועיות, ניסיון, ואחריות. בשביל להיות מוכר כקבלן רשום עלייך לעבור את מבחן ההסמכה של רשם הקבלנים. אבל רק כ-15% מבין הקבלנים שלא עברו קורס הכנה עוברים את המבחן בפעם הראשונה. הסיבה העיקרית היא פרק הבטיחות של המבחן. איך תשיגו יתרון על פני כולם? הגיע הזמן להכיר את קורס הבטיחות והגהות של ״מכלל״.

כיצד בנוי פרק הבטיחות והגהות במבחן רשם הקבלנים?

מרבית מבחני רשם הקבלנים נפתחים בפרק הבטיחות והגהות. פרק הבטיחות לא רק הראשון במבחן, הוא גם בעל דרישות הציון הגבוהות ביותר. לדוגמא, במבחן ההסמכה לקבלן שיפוצים רשום (ענף 131) פרק הבטיחות מורכב מ-30 שאלות ומחייב ציון מעבר של 80. המשמעות היא שאם טעיתם ב-7 שאלות בלבד נכשלתם בבחינה.

פרק הבטיחות במבחן זה מורכב מתקנות וחוקים רבים כמו:

 • פקודת הבטיחות בעבודה (נוסח חדש) התש”ל – 1970
 • חוק ארגון הפיקוח על העבודה, התשי”ד – 1954
 • תקנות הפיקוח על העבודה (תוכנית לניהול בטיחות) התשע”ג – 2013
 • מבוא לבטיחות ובריאות בעבודה – גריפל, א. ניהול בטיחות ובריאות בתעסוקה, ועוד רבים.

נושאי בטיחות וגהות במבחן רשם הקבלנים

ממאות הסעיפים במסמכי החוקים והתקנות שפורטו למעלה (ורבים נוספים), מורכב פרק הבטיחות. במבחן קבלן בענף 131 ניתן לחלק את הבטיחות ל-6 נושאים עיקריים:

 1. דיני התכנון והבנייה, רישוי בנייה, אכיפה ועונשין
 2. דיני רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות
 3. דיני בטיחות
 4. דיני חוזים והתקשרויות
 5. דיני עבודה
 6. חוקים ותקנות חשבונאיות

ההיקף העצום של חומר הלימוד שצריך ללמוד לבחינה גורם לכך שקבלנים רבים נכשלים בה. הפתרון לבעיה זו הוא קורס מקצועי אונליין שעושה סדר בחומר, וזה מה שעושה קורס בטיחות וגהות של ״מכלל הכשרה מקצועית״.

מהו קורס בטיחות וגהות לענף שיפוצים (131)?

קורס בטיחות לענף שיפוצים של ״מכלל״ הוא קורס מקוון אונליין שנועד לסייע לקבלנים להפוך לאנשי מקצוע טובים יותר ולעבור בהצלחה את מבחן ההסמכה. הקורס ממוקד בנושאי הבטיחות ומכיל באופן מסודר את כל מידע הבטיחות והגהות שנדרש למבחן של רשם הקבלנים. לקורס יש מס’ יתרונות מרכזיים:

 • קורס אונליין שמאפשר ללמוד אותו מכל פלטפורמה דיגיטלית, בכל מקום ובכל זמן לפי נוחיותכם.
 • הכשרה מדויקת ואיכותית בליווי המרצים המומחים בשוק.
 • שאלות תרגול וסימולציות בחינה שמאפשרות התנסות ולמידה אקטיבית.
 • תמיכה טכנית ומקצועית לאורך הקורס.

הקורס אידיאלי לקבלנים שמרגישים שהם שולטים בידע המקצועי אבל חסר להם הכוונה בידע הבטיחותי. קורס בטיחות וגהות מסייע לקבלנים לעבור את הפרק המאתגר ביותר במבחן ההסמכה ומקדם אותם לקראת תעודת קבלן רשום.

ללמוד בטיחות וגהות כחלק מקורס מלא

פרק הבטיחות במבחן רשם הקבלנים הוא אמנם בעל הדרישות הגבוהות ביותר, אך הוא לא היחיד. המבחן מכיל נושאים רחבים בנושאים מקצועיים וניהול תקין. מכלל מציעים קורסים מלאים לקראת מבחן ההסמכה כמו קורס קבלני שיפוצים (131), קורס קבלן איטום רשוי ,(134) וקורס קבלני אינסטלציה וכיבוי אש (190). הקורסים הללו מתקיימים במתכונת החדשנית כמו בקורס הבטיחות אך מכילים את כל הנושאים הרלוונטים למעבר מבחן ההסמכה בנוסף לתחומי הבטיחות. הקורסים של מכלל מספקים מקפצה חשובה בדרך למבחן ההסמכה של רשם הקבלנים ולמסע שלכם כקבלנים רשומים.

דילוג לתוכן