מרכז התוכן

במרכז התוכן שלנו תוכלו למצוא טיפים יעילים ומידע איכותי שיעזור לכם להגשים את היעדים שלכם.

אמונה תפלה ברקים

כל המידע על אמונות טפלות בתורה

התורה היא החלק הראשון והחשוב ביותר בהלכה היהודית הדתית. זהו אוסף ספרים המכיל את חמשת ספרי משה, שהם בראשית, שמות, ויקרא, מספרים ודברים. התורה היא ספר קדוש ליהדות, המכיל את ההנחיות האתיות והמוסריות לעם היהודי. הוא כתוב בעברית ומבוסס על התנ”ך.

קרא/י עוד »
אמונה תפלה ביהדות

לדעת על אמונות טפלות ביהדות

היהדות היא הדת המונותיאיסטית העתיקה ביותר בעולם. יהדות היא דת אברהמית שנוסדה במזרח התיכון והתפשטה לאירופה, צפון אפריקה והמזרח הקרוב. ליהדות יש מערכת אתית חזקה של כללים, חוקים ומצוות המתוקדים בתורה, שיהודים מחשיבים את ספר הקודש החשוב ביותר שלהם.

קרא/י עוד »
אמונה תפלה אסור ללבוש טבעת על הקמיצה

הכל אודות: אמונה טפלה היא לא לענוד טבעת על הקמיצה

אמונה טפלה היא לא לענוד טבעת על הקמיצה. זהו סיפור של נשים זקנות ונאמר שענידת טבעת על אצבע זו תגרום ללובש אותה למות בשנתן. הרעיון הוא שאסור לענוד טבעת על האצבע הזו מכיוון שהיא מייצגת את הספרה האחרונה של היד שלך ולכן מסמלת את המוות.

קרא/י עוד »
חתול שחור אמונה תפלה

מידע מלא על אמונות טפלות בחתול שחור

ישנן אמונות טפלות רבות הקשורות לחתולים שחורים. אחד מהם הוא שיש להם מזל רע. אבל, זה לא נכון. לחתולים שחורים יש מקום מיוחד בהיסטוריה של הפולקלור והם נחשבים לסמלים של מזל טוב במשך מאות שנים.

קרא/י עוד »
זכוכית נשברת אמונה תפלה

הידיעה על גלאס שוברת אמונה טפלה

אמונה טפלה שוברת זכוכית היא מיתוס שקיים כבר מאות שנים. הרעיון שקול שבירת הזכוכית יבריח רוחות רעות הוזכר לראשונה על ידי המשורר הרומי אובידיוס ביצירתו “מטמורפוזות” ומאז הוא זכה להאמונה רחבה.

קרא/י עוד »
אמונה תפלה ביצים

הכל על אמונת ביצה

הביצה שימשה לראשונה כסמל לפוריות במצרים העתיקה וברומא. הביצה הייתה חשובה גם בנצרות הקדומה משום שהיא ייצגה חיים ולידה מחדש. בסין שימשו ביצים כסמל לשגשוג ומזל טוב.

קרא/י עוד »